Kaunatas pagasts


Go to content

Aktualitātes

 

Kaunatas vidusskolas skolēnu veltes Latvijai dzimšanas dienā

Highslide JSHighslide JSTrīs zvaigznes debesīs mums mirdz,
Divas krāsas karogā,
Trīs vārdi lūgsnā mums skan,
Dievs svēti Latviju!
Ir atkal novembra vidus,
Un laiku pieminam mēs,
Kad cauri tumsai, pret rītu
Bij’ piedzimt Latvijai lemts./V.Plūdons/

 

Gada cikls nenovēršami rit pa apli, katru gadu novembrī nonākot pie Latvijas dzimšanas dienas. Šogad Kaunatas vidusskolā sākumskolas skolēni bija sagatavojuši savas veltes dzimtenei citādā veidā – katra klase audzinātāju vadībā gatavoja savu priekšnesumu. Pēc Latvijas himnas un direktores svinīgās uzrunas, ievērojot distanci, uzstājās vismazākie, 1.a klase, kas bija sagatvojusi tēvutēvu mantojumu – tautasdziesmas, 2.b un 4.a klase – dzejoļus par Latviju, 2.a  klase bija sagatavojusi vēlējumus, kā jau katrā dzimšanas dienā pieklājas, bet 3.a klase dejoja tautas deju un dziedāja kora dziesmu. Arī pārējās klases jau laikus gatavojās valsts svētkiem: 5.-6.klase savus priekšnesumus rādīja savos kabinetos, kur viņus nofilmēja, lai varētu iekļaut videorullītī, kas tiks ievietots skolas mājaslapā. Klases, kurām ir attālinātā mācīšanās, atsūtīja aprakstus par personībām, kas dzīvo blakus un ir veltījuši savu dzīvi valstij ar apzinīgu darbu (7.-9.klase), un videovēlējumus Latvijai (10.-12.klase).

Kad svinīgais brīdis bija garām, katra klase saņēma saldu balvu par piedalīšanos arī Lāčplēša dienas aktivitātēs, ko palīdzēja organizēt VAM instruktore Daina Narušēviča ar jaunsargiem no 6.a klases: tie bija pārbaudījumi lietu meklēšanā, šķēršļu josla, granātas mešana, kas notika uz stadiona, vēstures jautājumi, uz kuriem bija jāatbild novadpētniecības darbnīcā pie skolotājas Ingrīdas Ūzulānes, un pirmās palīdzības sniegšana skolas  medpunktā medmāsas Elitas Kudravskas vadībā. Lai klases savstarpēji netiktos, tām bija jāievēro laika grafiks.

„Pastāvēs, kas mainīsies,”teica Rainis, un  šogad ir tas laiks, kas pārbauda arī skolas elastību, prasmi piemēroties, lai nezaudētu ceļu uz mērķi – audzināt un uzturēt jaunajai paaudzei sabiedrības un kultūrvēsturiskās vērtības.

 

 

Pages  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 


Back to content | Back to main menu