Kaunatas vidusskola


Go to content

Aktualitātes

Kaunatas vidusskolā svin Mārtiņus.

Highslide JSMārtiņi ir ļoti seni latviešu svētki, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Šo piektdien, 8.novembrī, par godu Mārtiņiem, Kaunatas vidusskolā, kā jau katruHighslide JS gadu, tika rīkots Mārtiņtirgus. Tajā piedalījās visi, kas gribēja pirkt vai pārdot. Paši čaklākie tirgotāji bija sākumskolas skolēni, kuri ar lielu prieku un aizrautību pārdeva sarūpētos gardumus. Tirdziņā varēja nopirkt dažāda veida cepumus, pīrāgus, kūkas, pašdarinātas rotaslietas, gaumīgus piekariņus. Neizpalika arī loterija. Izvēle bija ļoti liela, bet pirktgribētāju arī bija ļoti daudz. Patīkami bija noskatīties, kā roku biznesā iemēģināja sākumskolas skolēni, īpaši mīļi bija pavērot, kā pirmīšiem tirgot palīgā bija ieradušies vecāki, jo naudu Highslide JSskaitīt nav nemaz tik viegli!

Folkloras skolotāja Dace Baltkāje ar 1. klases skolēniem ieskandināja tirgu ar jautrām rotaļdejām, mazajiem dziedātājiem un dejotājiem šī bija pirmā uzstāšanās reize.

Starpbrīžos notika arī Kendamas meistarklase. Kendama ir japāņu roku veiklības spēle, kas ir iemantojusi milzīgu popularitāti arī mūsu skolēnu vidū. Spēlētāji, kas aizrāvušies ar kendamas spēlēšanu, labprāt, pamācīja tos, kas vēl neprata darboties ar rotaļlietu. Ikviens varēja pievienoties spēlētāju pulkam un ievingrināt roku dažādu triku veikšanā.

Visu tirgošanās laiku fonā skanēja skaista mūzika, par kuru bija parūpējušies 6. un 7. klases puiši.

Latviskās tradīcijas pastāvēs tik ilgi, kamēr mēs tās svinēsim un turpināsim iedzīvināt savā dzīvē!

Kaunatas vidusskolas skolotāja Regīna Katkovska

Foto: Ināra Paramonova


Apsveicam!

Rēzeknes  un Viļānu novadu skolu 1.vietas ieguvējas  volejbolā:

Evija Ūdre, Nataļja Gavrilova, Maria Vaļuma- Talkiu,

Arina Šantareva, Ieva Sutina, Marina Rusakova

Skolotāju: Edgaru Teivānu


Pages  1  2  3  4  5 


Back to content Back to main menu