Kaunatas pagasts


Go to content

Aktualitātes

Attālinātas mācīšanās organizācija
Apsveicam!

Rēzeknes un Viļānu novadu skolu

tradicionālās muzicēšanas konkursa

KLABERJAKTE”

I pakāpes ieguvējus

Folkloras kopu “ Rāznaviņa”

un Ēriku Ruhmani


Folkloras kopas “Rāznaviņas “vadītāja : Dace Baltkāje
Highslide JSHighslide JS
Izrāde "Īkstīte"


Highslide JS"Man patika kā dziedāja. Man patika kurmis."
"Mammai patika laimīgas beigas. Man patika kad stāstīja pasaku."
"Man patika kad Īkstīte putniņam palīdzēja"
"Man patika dziesma kva kva kva".
Šādas atsauksmes sūtīja skolēni pēc tam, kad noskatījās skolēniem veltītu krāšņu un muzikāli bagātīgu koncertpasaku "Īkstīte", kas izskanējis greznajā Rundāles pilī.
Šo koncertpasaku 1.-6. klašu skolēni skatījās attālināti mājās, kopā ar vecākiem.
Daudzi jaunāko klašu skolēni jau bija lasījuši pazīstamā dāņu pasaku meistara Highslide JSH. K. Andersena pasaku “Īkstīte”. Tāpēc ar interesi varēja sekot līdzi koncertpasakas norisei. Ierasto pasaku par Īkstīti skolēni varēja vērot caur opermūziku, baletu un skaisto pasakas stāstījumu.
Liels paldies projektam “Latvijas skolas soma” .
Skolotāja Rita pierakstīja skolēnu atsauksmes.

 

 

 

 

 


 

Dzejas izrāde – filma “Pa mīlesteibu brīnūt, kuojis nasaļ” Kaunatas vidusskolā

 

Highslide JS

Mācību gada noslēgumā – 26.maijā – Kaunatas vidusskolas 7.-11.klases audzēkņi tika palutināti ar iespēju noskatīties dzejas izrādi – filmu “Pa mīlesteibu brīnūt, kuojis nasaļ” un sarunu ar filmas veidotājiem - idejas autori Sandru Vorkali un aktieri Kristapu Rasimu. Ņemot vērā, ka šogad balva “Boņuks” tika piešķirta bez iespējas apmeklēt pasākumu, tā bija brīnišķīga iespēja aprunāties un uzdot jautājumus zoom nodarbībā.

Skolēniem pirms izrādes noskatīšanās bija iespēja gan iepazīties īsumā ar Latgales dzejnieka Antona Kūkoja īsu dzīves un daiļrades apskatu, gan atbildēt uz jautājumiem un iegūt balvas. Tā kā izrādes laikā varēja lasīt arī titrus latviešu valodā, tad pat tie skolēni, kuri nesaprot latgaliski, varēja sekot līdzi. Izrādes laikā skolēni guva ieskatu par to, kā dzeja, mūzika un aktiermāksla savijas kopā un rada dažādu sajūtu gleznu.

Noslēgumā Kristaps Rasims atkal uzrunāja skolēnus un aicināja izteikties par redzēto, dzirdēto, sajusto….Skolēniem bija dažādas izjūtas: dažiem patika mūzika, citiem dzeja, bet gandrīz visi pievērsa uzmanību tam, ka izrādes beigās varoņi runā, izmantojot otra izteiksmes veidu – Kristaps izteicās ar žestiem, bet nedzirdīgā aktrise Jolanta Znotiņa ar vārdiem.

Paldies “Skolas soma” par sniegto iespēju ne tikai redzēt izrādi, bet arī par tiešsaistes iespēju ar Sandru Vorkali un Kristapu Rasimu!

 

 

  

 

 

 

 

Pages  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 


Back to content | Back to main menu