Kaunatas pagasts


Go to content

Aktualitātes

 

Katram sava dabas taka Kaunatas vidusskolā

Highslide JSHighslide JSNevienam nav noslēpums, ka jau ilgu laiku gan skolēni, gan skolotāji, gan vecāki pavada papildus daudz laika pie dažādu izmēru ekrāniem, tāpēc 12.martā Kaunatas vidusskolas direktore Alīna Gendele aicināja pavadīt dienu bez “zilajiem ekrāniem” un izstaigāt vai veidot savu dabas taku. Pati direktore tieši tajā dienā izgāja taku Ludzas novadā un samīļoja Ubagu priedi, neskatoties uz nemīlīgajiem laika apstākļiem.

Arī skolotāji čakli iesūtīja savas dabas takas gan tuvākā, gan tālākā apkārtnē. Daži atklāja dabas takas pie savām mājām, citi izgāja jau esošās dabas takas Rāznas Nacionālā parka teritorijā vai savā dzīvesvietā, piemēram Rundēnos. Daži skolotāji izbrauca arī tālāk: uz Ludzu, Rogovku, Aglonu, Daugavpili, Balviem, Baltinavu. Tika apmeklēti gan dabas objekti, kā Juguļu akmens, Kazicu Bikakmens, Mākoņkalns, Kaunatas pilskalns, Lubānas pilskalns, Idzepoles ezers, Bižas ezers, Čortoka ezers, Lielais Stropu ezers, Rāznas ezers, gan arī arhitektūras pieminekļi un instalācijas, kā Ludzas pilsdrupas, lielākais vēja zvanu ansamblis “Gaiss” Balvos, Nurmenes skatu tornis, zemes stihijai veltīto instalāciju “Skaista muna tāvu zeme” Baltinavā, Rogovkas baznīcu, Ludzas baznīcu.

            Visas klases centīgi arī iesūtīja dabas taku aprakstus ar foto un video materiāliem. Lielākoties šīs takas tika izstaigātas RāznasHighslide JS Highslide JSNacionālā parka teritorijā, piefiksējot gan gleznainus skatus pie Lielā Liepu kalna, Vecslobodas pilskalna, Mākoņkalna, Karātavu kalna, Rāznas ezera, gan atrodot īpašus kokus, kuru apkārtmērs tuvojas dižkoku statusam. Tika apskatīta arī Piļoru ozolu audze, Ežezers, Rēzeknes pilskalns, Rundēnu Velna dobe, izstaigātas Teirumnīku un Jaundomes dabas takas, dabas taka pie Lubānas ezera, uzkāpts Ančupānu skatu tornī un izstaigāta virvju trase “Rāznas priedēs”, apskatīta Bišu muiža “Upeslāčos”, apskatītas dzirnavu atliekas un upurakmens Zelenopol. Daži apmeklēja arī objektus Vidzemē un Kurzemē, apmeklēja Rīgas Zooloģisko dārzu.

            Visi atzina, ka diena bez zilajiem ekrāniem izdevās radoša, interesanta un izzinoša, jo daudz varēja pastāstīt paši vecāki, daudz informācijas varēja iegūt no informatīvajiem stendiem, kā arī, aplūkojot citu klašu veikumu, radās daudzas idejas, kur varētu vēl aiziet vai aizbraukt brīvajā laikā. Kā izrādījās, tepat ir daudz neizzinātā, nepamanītā un neiepazītā, bet, pateicoties dabas taku veidošanas dienai, ir iespēja katram izveidot savu dabas taku.

 

 

 

Pages  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 


Back to content | Back to main menu